Fason Lazer Kesim Hizmetleri

Rampel ekibi olarak çözüm ortağı olduğumuz tüm müşterilerimize bütüncül hizmet vermeyi hedeflemekteyiz. Bu bağlamda sunduğumuz hizmetlerden biri de fason lazer kesim faaliyetimizdir. Sanayinin bir çok alanında sıklıkla kullanılan lazer kesim uygulaması Rampel’in deneyimli ve uzman kesim departmanı tarafından titizlikle uygulanmaktadır.

lazer kesim

Lazer Kesim Nedir?

Lazer ışını; karbondioksit lazer tezgahlarında, karbondioksit gazına elektrik akımı verilerek oluşturulur. Bunun yanı sıra verimi daha da arttırmak için karbondioksit gazına azot ve helyum gazı eklenerek verim 1/3 oranında arttırılır. Elde edilen lazer ışını ile çeşitli tezgahlarda yapılan kesim işlemine ise lazer kesme denilmektedir.
Lazer ışınının bu şekilde elde edilmesinin kolaylaşması ilede, uygulama alanlarında artışlar gözükmüştür. Lazer keme ile üretim yapılmasında ki en büyük sebep, üretim hatasını minimum düzeye indirmek ve otomasyonu sağlayabilmektir. Mühendislikte ve sanayide rahatça kullanılabilmesi lazer kesime olan ilgiyi oldukça arttırmıştır. Lazerin çeşitli tezgahlarda uygulanmasıyla üretim 24 saat yapılabilmektedir ve seri üretim sağlanmasıyla maliyette azalmaktadır.

Lazer kesme ile yapılan kesme işlemlerinden aparat ve kalıptan tasarruf sağlanır. İş yükü makinelere bindiği için insan faktöründen kaynaklanan hatalarda dolaylı olarak azalmış olur. Fason, ahşap, CNC kesim gibi çeşitli birçok lazer kesim yöntemi bulunmaktadır.

Nikel alaşımları, çelik, krom, titanyum, paslanmaz çelik, alüminyum ve alaşımları vb. malzemelerin kesme işlemleri yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra özellikle Autocad programının kullanımının sağladığı avantajlar ile kesimler daha kısa sürede yapılmakta ve parçalar aynı anda takımlar halinde kesilebilmektedir.

Fason Lazer Kesim Hizmetleri

Rampel fason lazer kesim hizmetlerinin de içinde bulunduğu fason üretim hizmetleri sunmaktadır. Son teknoloji makina parkurumuz ve deneyimli ekibimiz ile lazer kesim ihtiyaçlarınızda yanınızdayız.

Lazer Kesim Avantajları

 • Malzemelerin verimli bit şekilde kullanılmasına olanak sağlar.
 • Hızlı kesim ve düşük maliyet sunar.
 • Düşük adetli üretimlerde kalıp maliyetinden kurtarır.
 • Minimum fire çıkarabilmenize olanak sunar.
 • Levha malzeme ile üretim talaşlı üretime nazaran daha ucuzdur.
 • Yüksek hassasiyetle işletim, ölçüm ve kesim yapılabilir.
 • Gerek ince gerek ise kalın saclarda karmaşık kesim imkanı sunar.
 • Çiziksiz ürün elde edilir, montaja hazır üretim yapılabilir.
 • Markalama ve yazım işlemleri gerçekleştirilebilir.
 • Yüzeyde çapak veya ısı kaynaklı deformasyon oluşmaz.
 • Prototipleme ve tersine mühendislik uygulamalarında düşük maliyetler çıkarılır.
 • Tasarımda esneklik sunar.

 

Bize Ulaşın

Lazer kesim, fason üretim, fason lazer kesim, elektrostatik toz boyama, plazma kesim, abkant büküm, alüminyum kaynak, paslanmaz kaynak, gaz altı kaynak, argon kaynak gibi fason üretim hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgiyi müşteri temsilcilerimizle irtibat kurarak edinebilirsiniz. İletişim sayfamıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bize 0212 485 05 35 nolu sabit hattımızdan veya 0532 139 90 63 nolu GSM hattımızdan ve info@rampel.net e-posta adresimizden de ulaşabilirsiniz.

 

Yorum yapın